KOKOREÇ Mİ? ŞIRDAN MI ?

Şırdan mı? Kokoreç mi?
 
Adanalı gençler için 7/24 dershane hizmeti başlıyor
 
Gelişen teknoloji ile birlikte eğitim sistemi de önemli bir değişim yaşıyor. Dershane mantığını değiştirme yolunda önemli hamleler yapan Bidersanlatımı; 10 Ocak’ta Adana’daydı.
Aydın Kitap Dünyası Yayınevi’nin sahibi Muharrem Aydın’ın misafiri olan Bidersanlatimi, Adana’nın eğitim sektöründe önde gelen kurumları ile bir araya geldi. Adana’da Dijitalin Eğitim dünyasındaki yeri, Adanalı Gençlerin dijital eğitime olan yatkınlıkları ve Gençlerimizin dijital eğitimi nasıl daha verimli bir şekilde kullanılabileceği konularının derinlemesine konuşulduğu görüşmeler sonrasında Bidersanlatimi kurucusu Mustafa Kavaklı : “Adanalı Gençler süper, birçok ilimizi ziyaret ettiğimiz bugünlerde ilk defa geldiğim Adana’da gördüm ki dijital eğimi kullanma oranı Adanalı gençlerde daha yüksek. Dijital eğitimin nimetlerinden faydalanma eğilimleri çok yüksek. Bizlere de düşen Dijital Eğitim kullanımını belli bir programda sistematik hale getirerek gençlerimizi daha da başarılı hale getirmek. Bu noktada çok başarılı olacağımıza eminim çünkü gençlerimize yön veren Adanalı eğitimcilerimizin ileriye dönük vizyonları çok geniş, hayata geçirmek istedikleri projeler, teknoloji donanımlı, bu kuşak öğrencilerin gereksinimlerini en iyi karşılayabilecek düzeyde ve gençlerimize en doğru rehber olma yönünde. Böyle bir eğitim kadrosunun rehberlik ettiği öğrenci grubunun başarısız olması söz konusu olamaz. Eğitimde çağın gerekliliklerini en iyi şekilde öğrencilerinin hizmetine sunarak onların üst düzey başarılı olmalarını ilke edinmiş, modern, yenilikçi anlayışla hareket eden Adana Kavram Kurs Merkezlerinin kurucuları Halil Bey ve Hasan Bey başta olmak üzere tüm Kavram Eğitim Kadrosunu tebrik ediyoruz. Zaten başarılı olan Adana Kavram Ailesi, dijital eğitimi “konu anlatımlı kitap mı? Konu anlatan mı?” sloganı ile destek yayın olarak Adanalı gençler ile buluşturuyor. Bidersanlatimi ile 7/24 öğrencisinin yanında olmayı planlayan, Adana Kavramın Özel ders niteliğindeki dersler ile etütleri çok daha verimli hale gelecek, Adanalı gençlere eve de bir dershane vererek, 7/24 dershane hizmeti verebilecek.” dedi.
İlk defa geldiği Adana’yı şu sözlerle özetledi  Mustafa Kavaklı  “Bizi çok iyi ağırlayan Muharrem Bey sayesinde dolu dolu bir gün geçirdik. Adana’da güne ciğerle başlamamızı, trafikte olmayan sarı ışığı,  (Adana’da trafikte sarı ışık yok, demek ki arasına gerek yok), öğlen yediğimiz Adana kebabını, enerji dolu ortamını, pozitif ve çalışkan insanlarını çok sevdim. Hele hele bir de uçağa binmeden önce Muharrem Beyin “yenmeden gidilmez” diyerek bize yedirdiği şirdana bayıldım. Sakatat türünü seven bir insan olarak gecenin bir saatinde kalkıp kokoreççiye gitmişliğim çoktur. İki gündür sorguluyorum “şirdan mı? kokoreç mi?”
 
İnternet imkanlarının genişlemesiyle beraber neredeyse tüm sektörlerde yaşanan değişime dershanecilik sektöründe de Bidersanlatımı, imzasını attı. Kurslarımızda ve okullarımızda, hatta özel ders veren öğretmenlerde bile doğru yöntemle dijital eğitimin önemli bir destek yayın olarak kullanılmasının kaçınılmaz bir gereksinim olduğunu ortaya koydu. Projenin kurumların karşısında değil tam aksine farkı ortaya koyma adına, prestijli bir çalışma olarak kurumların yanında olduğunu, hamle yapmak isteyen eğitim kurumları için çok iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Bidersanlatımı Yenilik arayışı içinde olan birçok kurum kurucusuna da çözüm oldu.
 
Z kuşağı gençlerin internet sevdasını eğitimlerine de ayırması için kollarını sıvayan Bi Ders Anlatım eğitim platformu, gençlerin internet ortamında dershane hizmetini canlı derslerle alması için eğitim kurumları ile önemli bir yol kat etti. Bu yıl faaliyetine başlayan platform tahmininden çok daha hızlı yayılarak kurumların ve öğrencilerin gözdesi oldu.
 
 
Dijital canlı eğitimin yanı sıra ders kayıtları sayesinde 7/24 konulara tam ulaşım sağlayan platform, birebir dershanelerde olduğu gibi online katılım sağlayan öğrencilerinin gelişimini yakından takip ediyor. Platform “O an anlamasan da ya da derse katılamasan da geride kalmazsın” sloganı ile 7/24 öğrencinin erişiminde. Ders esnasında öğretmenlerin aktif olarak soru-cevap şeklinde konu işlemeleri sayesinde öğrenciler, bilgisayar başındayken ders dışında farklı pencerelerle ilgilenmelerinin önü kapatılıyor.  Platformun yeni dönem kayıtları için ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.