Bİ DERS ANLATIMI KARACASU'DA

Yeni nesil dershanecilikte büyük başarı.
 
Gelişen teknoloji ile birlikte eğitim sistemi de önemli bir değişim yaşıyor. Dershane mantığını değiştirme yolunda önemli hamleler yapan Bidersanlatımı; Aydın Karacasu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Erikmen’in özverili girişimleri ile bölge öğrencileri için ücretsiz olarak getirttiği dijital dershane projesinde rehberlik seminerlerinin ikincisini Karacasu’nun tüm öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirdi.
600 Öğrencinin katılımı ile iki seansta yapılan seminerlerde Prof.Dr.Yalçın Özdemir “Sınav Kaygısı”, Uzman Rehber Öğretmen-Psikolojik Danışman Selin Zerman “YKS ve LGS Sınav Sistemi”, Eğitim Sistemleri Uzmanı “Barış Nuri Oktav ve Bengisu Polat “Eğitimde  Dijitalleşmede Biders Anlatımının Önemi ve Kullanımı” konularını üst düzey performansla anlatırken öğrencilerin de aktif olarak sunumlara katılması projenin bölge öğrencileri için ne derece önemli olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.
 “Üretken Belediyecilik”  sloganı ile Karacasu için en iyi ve kalıcı hizmetleri vermeyi kendisine ilke edinmiş olan Belediye Başkanı Mehmet Erikmen “Bölge öğrencilerinin eğitiminin ne kadar önemli olduğu ortada, bu noktada öğrencilerimize kalite eğitimi vermek adına girişimlerde bulunduk, bidersanlatımı ile dershaneyi, özel dersi öğrencilerimizin evlerine kadar getirdik. Bi de aynı zamanda hem şehrimiz olan, bidersanlatımının kurucusu Mustafa Bey sandığımızdan çok daha öz verili bir şekilde bu işe el attı. Bundan da oldukça memnunuz, kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Bi ders anlatımı kurucusu Mustafa Kavaklı “Platformu kurarken kendine münhasır nedenlerden dolayı istediği gibi bir kursa ulaşmakta zorlanan öğrencileri düşünmüştük. Kısa süre içerisinde çok yol aldık, bugün geldiğimiz noktada amacımıza fazlasıyla ulaştık. Bi ders anlatımı dijital platform sayesinde artık öğrenciler öncelikli ihtiyaç duydukları ders anlatımlarını, sınavlara hazırlanmada gereksinim olan dershane programını; canlı derslerle evlerinden rahatça ulaşabiliyorlar. Bu noktada vizyon sahibi ileriyi gören bir belediye başkanına sahip oldukları için Karacasu’lu öğrenciler, anne ve babalar çok şanslılar, Başkan bu hizmeti onlara ücretsiz olarak götürmekte. Bi ders anlatımı olarak bu hizmeti çocuklarımıza götürmeyi, geleceklerinin inşasında önemli bir temel taşı olmayı kendimize görev edindik. Bu noktada elimizden gelenin en iyisi için merkezimizde canla başla çalışıyoruz. Amacımız anlaşıldıkça da destekçilerimiz her geçen gün artıyor, İlgili Vakfın çok iyi bir çalışması sonucu 93 Lösemili çocuğumuza ücretsiz olarak destek verebiliyor olmak bizleri ayrıca mutlu etti ve onurlandırdı, Vakıf yetkililerine desteklerinden dolayı müteşekkürüz. Adım adım Ülkemizin her köşesine yayıldığımız bugünlerde, bi ders anlatımı eğitimde dijitalleşmeye, disiplinli ve duyarlı projeleri ile örnek bir platform olarak en sağlıklı şekilde geçmektedir. Emeği geçen, bu projeye sahip çıkan herkese teşekkür ederim.” dedi
Yeni nesil dershanecilik hizmetinde Aydın’dan faaliyet gösteren Bir ders anlatım dershaneleri önemli bir yatırımla dershane mantığını değiştirecek bir hamle yaptı. Aydın’da kendilerine ait merkezden, kendilerine ait yazılım, güçlü bir alt yapı ve teknik donanımla Birebir ders imkanının yanında tüm Türkiye’de öğrencilerin kullanımına canlı derslerin olduğu  dijital dershane hizmeti sundu. Bu yıl aktif olarak çalışmaya başlayan sistem sayesinde öğrenciler dijitalde canlı imkanla derslerine katılabiliyor.
 
İnternet imkanlarının genişlemesiyle beraber neredeyse tüm sektörlerde yaşanan değişime dershanecilik sektöründe de Bidersanlatımı, imzasını attı. Kurslarımızda ve okullarımızda, hatta özel ders veren öğretmenlerde bile doğru yöntemle dijital eğitimin önemli bir destek yayın olarak kullanılmasının kaçınılmaz bir gereksinim olduğunu ortaya koydu. Projenin kurumların karşısında değil tam aksine farkı ortaya koyma adına, prestijli bir çalışma olarak kurumların yanında olduğunu, hamle yapmak isteyen eğitim kurumları için çok iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Bidersanlatımı “Yenilik arayışı içinde olan birçok kurum kurucusuna da çözüm oldu.
 
Z kuşağı gençlerin internet sevdasını eğitimlerine de ayırması için kollarını sıvayan Bi Ders Anlatım eğitim platformu, gençlerin internet ortamında dershane hizmetini canlı derslerle alması için eğitim kurumları ile önemli bir yol kat etti. Bu yıl faaliyetine başlayan platform tahmininden çok daha hızlı yayılarak kurumların ve öğrencilerin gözdesi oldu.
 
 
Dijital canlı eğitimin yanı sıra ders kayıtları sayesinde 7/24 konulara tam ulaşım sağlayan platform, birebir dershanelerde olduğu gibi online katılım sağlayan öğrencilerinin gelişimini yakından takip ediyor. Platform “O an anlamasan da ya da derse katılamasan da geride kalmazsın” sloganı ile 7/24 öğrencinin erişiminde. Ders esnasında öğretmenlerin aktif olarak soru-cevap şeklinde konu işlemeleri sayesinde öğrenciler, bilgisayar başındayken ders dışında farklı pencerelerle ilgilenmelerinin önü kapatılıyor.  Platformun yeni dönem kayıtları için ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.