Ön Bilgilendirme

Ön Bilgilendirme

Bidersanlatimi.com ön bilgilendirme sözleşmesi

SATICI BİLGİLERİ

Unvanı: Çağın Ötesi Eğitim Danışmanlığı AŞ / Bidersanlatimi.com (SATICI)

MERSİS No: 0217 0492 3170 0001

Adres: Mimar Sinan Mahallesi 2315 Sokak No:5A Efeler Aydın

Telefon (Müşteri Hizmetleri ): 0 850 888 64 09

Web Adresi: bidersanlatimi.com

ÜRÜNLER ve TEMEL NİTELİKLERİ

Çağın Ötesi Eğitim Danışmanlığı AŞ 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren yukarıda belirtilen adreste (şirket merkezinde) veya bidersanlatimi.com internet sitesi üzerinden;

 • Apollon Eğitim Modeli (Tekno kurs),
 • Profesyonel Öğrenci Rehberliği,
 • Dijital Yayıncılık,
 • Özel Ders,
 • Stüdyo misafirliği,
 • Deneme Sınavı,
 • Kütüphane,
 • Kariyer Planlama,
 • Tercih Mentorluğu,
 • Yurt Dışı Eğitim Mentorluğu,
 • Özel Okul Mentorluğu alanlarında eğitim destek hizmetleri vermeyi planlamaktadır.
 • Alt yapısı tamamlanan her birimin, bidersanlatımı.com site ana sayfasından duyurusu yapılarak hizmete sunulmaktadır.

 

Apollon Eğitim Modeli, online eğitimde “düzen, disiplin ve sürekliliği sağlayacak” ilköğretim 8 ve ortaöğretim 9-10-11 ve 12.sınıf düzeyindeki öğrenciler ve muhtelif alanlarda (KPSS- DGS- YABANCI DİL…)potansiyel kursiyerler için oluşturulmuş otonom takiple öğrenme ve başarma modelidir; dijital dershanedir.

 • Apollon Eğitim Modeli, satın alımdan sonra eğitim öğretim yılı sonuna (30 Haziran 2023 tarihine) kadar kullanıcının erişimine açılır
 • Apollon Eğitim modeli;
  • Bir yıllık eğitim öğretim programını içerir; yıllık eğitim programı bidersanlatimi.com sitesinde tüm branşlarda, haftalık olarak, konu konu tablo halinde yayınlanır, kursiyerler programa bağlı olarak derslere canlı katılabilirler 
  • Branşlarında uzman öğretmenler tarafından çekilmiş ders videolarını içerir; haftalık konular, branşlarında uzman öğretmenler tarafından, doğal sınıf ortamında, belli bir haftalık ders programında anlatılır ve kayda alınır. Öğretmen dersini, doğal sınıf ortamında olduğu gibi işler; öğrenciye gönderilecek basılı materyallerden tekrar yapar, not aldırır, soru çözer, çözdürür, altı çizdirilmesi gereken yerlerin altını çizdirir ve benzeri uygulamaları yapar; kursiyer canlı derslerle dershane ortamını evinde yaşar.
  • 30 dakikalık dersler içerir; derslerde öğrenciler oldukça aktiftir.

Doğal sınıf ortamında gerçekleşen derslerde verimi arttırabilmek için ders sonundaki ödevler çok önemlidir

 • Öğrenci kendisine gönderilen basılı materyalden verilen ödevini kitabının üzerinde yapar, cevapları bidersanlatimi.com sitesindeki cevap anahtarına işaretler ve doğru-yanlış sayısını görür
 • Ders sonunda verilen ödevlerde istenilen başarı oranı %80 dir
 • Canlı soru çözüm saatleri program içerisinde uygulanır
  • Öğrencinin ödevinde yapamadığı soruların çözüm videolarını seyretmesi için sistem uyarı verir
 • Apollon Eğitim Modelinde Öğrenci, Haftalık ders programına bağlı olarak derslerini, senkron (canlı olarak) ya da öğrenci koçlarımızla oluşturacağı bir programla asenkron olarak takip eder,
 • Apollon Eğitim Modelinde Öğrenciye ilk kayıt esnasında “kariyer envanteri” uygulanır. 
 • Apollon Eğitim Modelinde Öğrenciye belli periyotlarda deneme sınavı uygulanır;
  • Uygulanacak olan deneme sınavları sonucunda öğrencinin hangi tercihinde olduğu belirtilir ve çalışma temposu gözden geçirilir
  • Puanında düşme eğilimi var ise uyarı verilerek öğrenci koçumuz ile görüşmesi sağlanır

*** Apollon Eğitim Modelinde yapılan tüm çalışmaların sonuçlarını veliler de kolaylıkla takip edebilir.

***Apollon Eğitim modeli ile basılı materyaller (yayınlar) bir öğretim yılı için birbiri ile entegredir; birbirini tamamlayıcı, bütünleyici özelliktedir.

Öğrencilerin kariyer planlaması ve öğrenci rehberliği eğitim öğretim süreci içerisinde bidersanlatimi.com sitesinde yayınlanan programda profesyonel pdr uzmanları tarafından site üzerinden senkron veya asenkron olarak ve şirket merkezinde yüz yüze olarak yapılır 

Özel dersler talebe bağlı olarak bireysel veya grup olarak şirket merkezinde gerçekleştirilir

Şirket merkezimizde stüdyolarımıza, Derslerin çekilmesi sırasında, talep olması durumunda, ücrete mukabil, canlı yayın heyecanını yaşamak isteyen, ben canlı yayında olurum diyebilen, özgüveni yüksek, en çok 12 stüdyo misafiri alınır

Mezun öğrencilere, şirket merkezinde hafta içi 09:00/17:00 saatleri arasında kütüphane hizmeti verilir

Şirket merkezinde ve bidersanlatimi.com sitesi üzerinden tercih rehberliği, Yurt dışı Eğitim ve Özel Okul mentorluğu yapılır

 

Ürünlerde yer alan dijital içeriğin ve basılı materyalin tamamının veya bir kısmının erişim/teslim tarihi üniversite sınav sistemindeki gelişmelere ve müfredat değişikliklerine göre alıcıyı mağdur etmeyecek koşullarda değişebilir. Satıcı, kullanım lisansı süresi içerisinde toplamda 15 gün boyunca Ürün içeriğini muhtemel müfredat değişiklikleri ve/veya sınav sisteminde olabilecek değişiklikler doğrultusunda revize etmek, teknik bakım ve onarım hizmetlerini yürütmek amacıyla ve benzeri sebeplerle ürüne erişimi kısmen veya tamamen kapatabilir. Bu durum, kullanım süresinin azaldığı anlamına gelmez ve alıcı lehine iade hakkı doğurmaz.

Satın aldığınız ürünün, dijital içeriğindeki anlatımları internet üzerinden izleyebilir, basılı materyalden takip edebilir ve öğrenebilirsiniz.

Ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi, bidersanlatimi.com adresindedir. Ayrıca, ürünlere ilişkin detaylı kullanım şartlarına Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’nden ulaşabilirsiniz. Ayrıca 05357150542 Müşteri Hizmetleri'ni arayarak veya yukarıda yazılı adresimize gelerek Ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜN BEDELLERİ VE ÖDEME YÖNTEMLERİ

Bidersanlatimi.com sitesinde sunulan Ürünler/Bedelleri: 

***Ürün bedelleri ve ödeme yöntemleri bidersanlatimi.com sitesi ana sayfasında belirtilmiştir. Detaylı bilgi müşteri hizmetlerinden elde edilebilir. 

 

***Orta öğretimde, alan dışındaki bazı dersler (sayısal alanda tarih, coğrafya, felsefe gibi) asenkron, ücretsiz olarak verilebilir.

                

***bidersanlatimi.com internet sayfasında belirtilen ilgili yayınlar Apollon Eğitim Modelinin senkron veya asenkron derslerinde, ödevlendirmede KULLANILACAKTIR.

 

*** bidersanlatimi.com internet sayfasında belirtilen ilgili yayınların bedeline teslimatı için ödenecek taşıyıcı bedeli dahil değildir.

 

***Apollon Eğitim Modeli yıllık bir programdır; geçerliliği eğitim öğretim yılının eylül ayı itibari ile başlar, haziran ayı itibari ile sona erer.

 

 

Şirket merkezinde sunulan ürünler/bedelleri :

Özel Ders = 350 TL/ders

Stüdyo Misafirliği = 25 TL/ders (Öğrenci rehberliği + kariyer planlama + yayın + tercih rehberliği)

Deneme Sınavı = 25 TL/sınav

Kütüphane = 364 TL/ay (öğrenci rehberliği/takibi + ders çalışma programı + kariyer planlama)

Kariyer Planlama = 250 TL/seans (toplam 8 seans)

Tercih Mentorluğu = 250 TL/seans

Yurt Dışı Eğitim Mentorluğu = 250 TL/seans

Özel Okul Mentorluğu = 250 TL/seans

 

Belirtilen ürünlerin ödemesi, aşağıda belirtilen yöntemlerden biri ile yapılır :

 1. Havale/Eft Yolu ile Ödeme: Ürün Bedeli bidersanlatimi.com web sayfası üzerinde yer alan banka hesap numarasına gönderilmesi sureti ile yapılan ödeme yöntemidir. Bu ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme sağlayıcı kuruluşlar tarafından ilgili ödeme için havale veya EFT masrafları tarafınıza yansıtılabilir. Böyle bir durumda, Satıcı’nın ilgili havale veya EFT masraflarından sorumluluğu yoktur.
 2. Kredi Kartı ile Ödeme: bidersanlatimi.com web sayfası üzerinde yer alan yönergelerin izlenerek veya şirket merkezinde pos cihazı ile kredi kartı kullanmak sureti ile yapılan ödeme yöntemidir. Bu yöntemde Ürün Bedeli, yetkili ödeme sağlayıcı kuruluş tarafından tahsil edilmektedir. Taksitle ödeme yönteminin seçilmesi halinde, ödeme sağlayıcı kuruluşlar tarafından işbu Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan Ürün Bedeli üzerinden uygulanacak bir vade farkı tarafınıza yansıtılabilir. Ancak, böyle bir durumda Satıcı’nın hiçbir sorumluluğu olmayıp, vade farkı tamamen ödeme sağlayıcı kuruluş ile aranızdaki sözleşme ilişkisinden kaynaklanmaktadır.

 

ÜRÜNÜN TESLİMİ VE SATICININ BORCUNU İFASI

Ürün ile ilgili bu Ön Bilgilendirme Formu’nu, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ni onaylamanızı ve işbu Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan Ürün Bedeli’ni ödemenizi müteakip satışın ‘tamamlanması ile başka bir işleme gerek olmaksızın dijital içerik, satın alma ekranında yer alan forma gireceğiniz T.C. Kimlik Numarası veya e-posta adresi  ile erişiminize açılacaktır. Bu kapsamda, dijital içeriğe erişimde tarafınızca kullanılacak kullanıcı adı ve parola, ödeme işlemi tamamlandığı anda, satın alma işlemleri sırasında beyan ettiğiniz e-posta hesabına gönderilecektir. Ürün’ü alırken seçtiğiniz/seçeceğiniz basılı materyal ise satın alma sırasında belirttiğiniz adresinize gönderilecektir. Taşıyıcı firma kaynaklı sebeplerle teslimatta yaşanan gecikmelerden Satıcı sorumlu değildir.

Ürün’ün teslimi ve Ürün’de yer alan dijital içeriğin ve basılı materyalin oluşturulması ve sunumu, işbu Ön Bilgilendirme Formu’na ve ardından onaylayacağınız Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne uygun olarak Satıcı tarafından ifa edilecektir.

 

FİKRİ VE SINAİ HAKLAR

Ürün’ün fikri mülkiyet haklarının bir kısmı üçüncü şahıslara ait olup, üçüncü şahıslar tarafından oluşturulan içerikte mevcut bilgilerin doğru olmamasından SATICI sorumlu değildir.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde kişisel, eğitsel, sistem kullanım verilerinizi ve diğer bilgilerinizi Satıcı, güvenliğinizi ihlal etmeden değerlendirebilir, analiz edebilir, gerektiğinde üçüncü kişilerle paylaşabilir ve bu verileri kullanım değerlendirme uygulamalarında ve pazarlamada kullanabilir, kendi yükümlülüğünü ifa etmek ve bazı istatistiki değerlendirmeler için anonim olarak, bir veri tabanı üzerinde tasnif edip süresiz olarak muhafaza edebilir. Ürün’ün kişiye özel hizmet verebilmesi için üyelik kaydı sırasında T.C. Kimlik Numaranızın ve doğum tarihi bilgilerinizin alınması gereklidir. Bu bilgiler olmadan dijital içeriğe erişim sağlamanız mümkün değildir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında hazırlanan Aydınlatma Metni’ne https://www.bidersanlatimi.com/kvkk linkinden ulaşabilirsiniz.

DİJİTAL İÇERİKLERİN İŞLEVSELLİĞİNİ ETKİLEYEBİLECEK TEKNİK KORUMA ÖNLEMLERİ

Satın aldığınız dijital içeriklere internet üzerinden erişim sağlamanız mümkün olup, bulunduğunuz yerdeki internet bağlantı yöntem ve hızınız, kullanmakta olduğunuz elektronik cihazın teknik özellikleri, Ürün’den etkin ve verimli yararlanmanızı etkileyebilecektir. Bu nedenle Ürün’den en iyi şekilde yararlanabilmeniz için yeterli hızda bir internet bağlantısına ve bağlantıyı destekleyen donanıma sahip bir elektronik cihaza sahip olmanız önerilmektedir. Ürün’den yararlanmak yüksek data transferini gerektirebileceğinden internet servis sağlayıcınızın yapabileceği ek ücretlendirmeler ile limit-kota aşımlarınızdan ve diğer nedenlerden kaynaklanabilecek ücretlendirmelerden SATICI sorumlu değildir. Ayrıca, dijital içeriklerin mobil veya masaüstü cihazlarda çalıştırılması için üçüncü taraflarca sağlanan uygulamalara ilişkin her türlü sorumluluk tarafınıza aittir.

Ayrıca internet sağlayıcıdan kaynaklanan sorunlardan dolayı internet üzerinden hizmetin aksamasından kullanıcı sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEP

Hukuken 'mücbir sebep' sayılan ve kabul edilen tüm hallerde, Satıcı’nın işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etmesi veya ifa etmemesi halinde sorumluluğu geçici olarak askıya alınacaktır. Bu veya bu gibi durumlar Satıcı için, gecikme, eksik ifa etme, ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Satıcı’dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları, mahkemelerce web sitesine erişimin engellenmesine yönelik verilen ihtiyati tedbir kararları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Satıcı’nın kusuruyla neden olmadığı, kontrolü haricinde gelişen kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

 

CAYMA HAKKI

Ürün kapsamında dijital içerik bulunduğundan dijital içeriğe erişim imkanı sağlandığı anda Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca cayma hakkınız bulunmamaktadır.

Dijital içeriğe erişim sağlanmadan önce ve/veya Ürün içeriğindeki basılı materyalin tesliminden sonra tarafınızca cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde Satıcı'ya telefon veya e-posta ile bildirimde bulunmanız ve iade edilmek istenen basılı materyalin paketinin açılmamış ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Şüpheye mahal vermemek üzere, Ürün, dijital içerik ve basılı materyalden oluşan bir set olup dijital içeriğe erişim sağlanması veya basılı materyalin paketinin açılması hallerinde, ifa gerçekleşmiş sayılacak ve cayma hakkı kullanılamayacaktır. Ürün, dijital içerikten ve basılı materyalden oluşan bir bütün olup bölünemez, ayrı ayrı cayma hakkına yahut iadeye konu edilemez.

Cayma hakkının hukuka uygun olarak kullanıldığı durumlarda iade işlemini gerçekleştirirken Satıcı tarafından size bildirilen taşıyıcıyı tercih etmeniz gerekecektir. İade için herhangi bir taşıyıcı bilgisinin sunulmadığı veya adresinizde söz konusu taşıyıcının şubesinin bulunmadığı haller dâhil olmak üzere Satıcı, hangi ad altında olursa olsun tarafınızdan iade masrafı talep edemez. Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen basılı materyalin tarafınıza teslimi için ödenen kargo bedeli de dâhil tüm kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanacaktır.

Yukarıdaki şartlar çerçevesinde cayma hakkının kullanılması halinde: Satın alma esnasında belirttiğiniz/belirteceğiniz teslimat adresine teslim edilen basılı materyalin, faturası ve kutusu ile birlikte ambalajı açılmadan, eksiksiz ve hasarsız olarak Satıcı’ya teslim edilmesi gerekmektedir. Basılı materyalin ambalajının açılmış olması halinde artık Satıcı basılı materyali iade almak ile yükümlü olmayacaktır. Basılı materyalin Satıcı’ya ulaşmasını takip eden 10 (on) iş günü içinde Ürün Bedeli tarafınıza iade edilir.

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERME/ALMA MUVAFAKATI

İşbu Ön Bilgilendirme Formu ekinde yer alan açık rıza metni ile açık rıza vermeniz halinde, SATICI’nın, SATICI’nın grup şirketlerinin ve iş ortaklarının, her türlü reklam, tanıtım ve yapmış olduğu ve/veya ileride yapacağı her türlü kampanyalara ait bilgi elektronik iletilerinin, E-mail, SMS, IVR, telefon ve her türlü iletişim aracı ile yapılacak reklam ve bilgilendirmelerin tarafınıza ulaşmasını kabul etmektesiniz. Açık rıza vermemeniz halinde kişisel verileriniz bu maddede sayılan amaçlarla kullanılamaz. Dilediğiniz zaman verdiğiniz açık rızanızı geri çekerek bu iletileri almayı reddedebilirsiniz. Redde dair talebin işbu Ön Bilgilendirme Formu’nda yazılı iletişim kanallarından biri ile SATICI’ya ulaşmasından itibaren 3 (üç) iş günü içerisinde ticari elektronik ileti gönderilmesi durdurulur.

TÜKETİCİ ŞİKÂYETLERİ ÇÖZÜM MEKANİZMASI:

Soru, talep ve şikayetleriniz ile cayma taleplerinizi yukarıdaki adrese, info@bidersanlatimi.com  e-posta adresine ya da 05357150542 Müşteri Hizmetleri numarasına iletebilirsiniz. Ayrıca, şikâyet ve itirazlarınız konusundaki, her takvim yılı başından itibaren geçerli olmak üzere Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen parasal sınıra kadar olan başvurularınızı, Tüketici Hakem Heyeti'ne, söz konusu parasal sınırın üzerindeki başvurularınızı ise Tüketici Mahkemesi’ne yapabilirsiniz.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan Ürün’ün temel niteliklerine, satış fiyatına, ödeme şekline, teslimatına ilişkin bilgiler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere Ürün ile ilgili her türlü bilgiyi okuduğunuzu, anladığınızı ve onayladığınızı kabul ve beyan etmektesiniz.

Bu Ön Bilgilendirme Formu’nun bir örneğini yazıcınızdan alabileceğiniz gibi, dijital olarak da saklamanız mümkündür. Onaylamış olduğunuz bu Ön Bilgilendirme Formu’nun bir örneği, SATICI tarafından saklanacaktır.