HEM YERİNDE HEM EVİNDE EĞİTİM!

My Fen Bilimleri ve Yöntem Kurs Merkezleri Genel Merkezi, öğrencileri için “hem yerinde hem evinde eğitim” sloganı ile 7/24 dershane hizmetini başlatıyor.
 
Yeni nesil dershanecilikte büyük başarı.
 
Gelişen teknoloji ile birlikte eğitim sistemi de önemli değişim yaşıyor. Yeni nesil dershanecilik hizmetinde Aydın’dan faaliyet gösteren Biders Anlatımı eğitim platformu hizmet ağını genişleterek Türkiye çapında en güçlü markalarla, öğrenciler arasında dijital dershane kullanımını yaygınlaştırıyor. Bu yıl aktif olarak çalışmaya başlayan sistem sayesinde öğrenciler hem fiziki dershane ortamında, birebir, hem de dijital ortamda derslerine canlı olarak katılabiliyor, dershanelerinden 7/24 faydalanabiliyorlar.
 
Z kuşağı gençlerin internet sevdasını eğitimlerine ayırması için kollarını sıvayan Bi Ders Anlatımı eğitim platformu, dijital eğitimin bütünleyici ve tamamlayıcı bir özelik olarak kullanılması için planladığı eğitim projesini sektörün en güçlü markaları ile hayata geçiriyor.
 
Bi Ders Anlatımı  kurucusu Mustafa Kavaklı’ya göre : “dijital eğitim bütünleyici ve tamamlayıcı bir unsur olarak kullanılmalı. Dershane hizmeti alan bir öğrencinin derste her dinlediğini ilk seferde yüksek oranda anlaması oldukça zordur, tekrar yapması kaçınılmaz bir gerçektir. Teknoloji çağı gençlerimize de en sağlıklı tekrarı onların eğilimleri doğrultusunda yaptırmak gerekir. Gençlerimizin görsel algılamaları çok yüksek olduğuna göre konu anlatımlı kitap üzerinden tekrar yaptırmaya çalışmak çok da başarılı olmaz. Konuyu tam olarak öğrenememiş bir öğrenciye de yüzlerce soru çözümü ödevi vermekte zaten oldum olası anlamsızdı. Öğrencinin öncelikle derste dinlediğini tekrar edebileceği, güvenebileceği, bir dost niteliğinde, programlı, disiplinli, kolaylıkla kullanabileceği, tekrar tekrar seyredebileceği, sağlam ders anlatım videoları olmalı. Öğrenciler, sosyal mecralarda bulunan “böyle seviyorlar” diyerekten içeriği anlamsız sohbetlerle dolu, amacından çok sapmış, slayt üzerinden veya plastik bir tahta üzerinden anlatılmış, ünlü olma amacı ile cep telefonu ile çekilmiş, belli bir planı programı olmayan, duyarsızlığı arttıran, eğitimden koparan, takibi zor ders videolarını rastgele seyretmek zorunda kalmamalı, Bu iş kurumların rehber öğretmelerinin kontrolünde olmalı. Sistematik bir takip ile öğrencinin hedefleri doğrultusunda başarılı olması, eğitimden kopmaması sağlanmalı. Dijital eğitim ve kullanımı rastgele değil eğitim kurumları tarafından belli bir disiplinde öğrenciye 7/24 hizmet edebilen destek yayın olarak yapılmalı. Sektörün önde gelen üstatları da Bi Ders Anlatımı ile aynı düşüncede. 2023-2024 öğretim yılında gençlerimizin başarısında birlikte yol alacağız.
 
Bu anlayışla eğitim sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından My Fen Bilimleri, Yöntem Eğitim Kurumları 2023-2024 Öğretim yılında öğrencilerine Bi Ders Anlatımı Eğitim Platformu ile hem yerinde hem evinde 7/24 hizmet vermeye başlayacak. My Fen Bilimleri, Yöntem Eğitim Kurumları Kurucusu Mehmet Yiğit :”geleceğimiz olan gençlerimizin başarısı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz, teknoloji çağının gereksinimleri ve yenilikleri ile öğrencilerimize en kaliteli eğimi sunabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm şubelerimizde rehber öğretmenlerimiz, koç öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle her zaman öğrencilerimizin yanındayız, yüksek başarıyı yakalamaları için yakın takipteyiz. 2023-2024 Öğretim yılında öğrencilerimize çift dershane vererek 7/24 yanlarında olacağız, farklı bir özgüvenle eğitimlerini alacaklar, sınavlara korkusuzca, daha huzurlu daha emin bir şekilde hazırlanacaklar.” dedi
 
 
 
 
Kurslarımızda ve okullarımızda, hatta özel ders veren öğretmenlerde bile doğru yöntemle dijital eğitimin önemli bir destek yayın olarak kullanılması kaçınılmaz bir gereksinim. Projenin kurumların karşısında değil tam aksine farkı ortaya koyma adına, prestijli bir çalışma olarak kurumların yanında olduğunu, hamle yapmak isteyen eğitim kurumları için çok iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Bidersanlatımı Yenilik arayışı içinde olan birçok kurum kurucusuna da çözüm oldu.
 
 
Dijital canlı eğitimin yanı sıra ders kayıtları sayesinde 7/24 konulara tam ulaşım sağlayan platform, birebir dershanelerde olduğu gibi online katılım sağlayan öğrencilerinin gelişimini yakından takip ediyor. Platform “O an anlamasan da ya da derse katılamasan da geride kalmazsın” sloganı ile 7/24 öğrencinin erişiminde. Ders esnasında öğretmenlerin aktif olarak soru-cevap şeklinde konu işlemeleri sayesinde öğrenciler, bilgisayar başındayken ders dışında farklı pencerelerle ilgilenmelerinin önü kapatılıyor.  Platformun yeni dönem kayıtları için ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.